Kupowanie biżuterii jest czymś, co jest bardzo lubiane przez kobiety na całym świecie. Istnieje jednak sporo punktów, o których należy pamiętać przy zakupie biżuterii. Biżuteria jest zazwyczaj wykonana z materiałów takich jak złoto, srebro, platyna, szkło, a także cenne klejnoty takie jak perła, diament, itp. Ponownie, biżuteria jest albo standardowym projektem albo ekskluzywną biżuterią wykonaną na zamówienie. Ponadto, istnieją różne rodzaje ozdób, takie jak kolczyki, pierścionki do nosa, odzież na szyję, bransoletki, bransoletki, odzież na kostkę, pierścionki itp. Ponieważ biżuteria jest oświadczeniem kobiety, zawsze lepiej jest zdecydować się na ekskluzywną biżuterię.

Ekskluzywna biżuteria powinna być dobrana w taki sposób, aby podkreślała sukienkę i osobowość kobiety. Ekskluzywna biżuteria powinna być bardzo kobieca, a jednocześnie śmiała, egzotyczna, tajemnicza i indywidualistyczna. Ekskluzywna biżuteria powinna posiadać doskonałe rzemiosło i powinna być również przystępna cenowo. Co więcej, ekskluzywna biżuteria może być współczesna lub reprezentować okres lub kulturę, taką jak wiktoriańska, Edwardiańska, gruzińska, belgijska, włoska, azjatycka, indyjska, itp.

Złoto jest najczęstszym materiałem jubilerskim. Przez wieki miłośnicy i projektanci biżuterii w równym stopniu preferowali żółty połysk i łatwość obróbki złota w kilka kształtów. Czyste złoto zazwyczaj nie jest używane, ale zawsze miesza się je ze srebrem lub miedzią, aby zwiększyć wytrzymałość ekskluzywnej biżuterii i uczynić ją bardziej trwałą. Złoto mierzy się w karacie. 100% czystego złota określa się jako 24 karaty, podczas gdy 18 karatów to 75% złota, a 14 karatów to 58% złota. Platynowa ekskluzywna biżuteria jest bardzo droga, ponieważ jest około trzydziestu pięciu razy rzadsza w porównaniu do złota. Jednak platynowa ekskluzywna biżuteria nie niszczy ani nie blaknie.

To musisz wiedzieć przed zakupem ekskluzywnej biżuterii

Lepiej byłoby mieć wiedzę o cennych i półszlachetnych klejnotach i kamieniach przed zakupem ekskluzywnej biżuterii. Bursztyn powstaje zwykle z skamieniałej lepkiej żywicy pochodzącej ze starożytnych drzew sosnowych. Szmaragd jest pozyskiwany z złóż mineralnych i jest zielonym kamieniem szlachetnym. Jade jest dostępny w dwóch typach, Jadeite i Nefryt. Jade jest jednym z najtwardszych kamieni szlachetnych i może być rzeźbiona w różne formy i rozmiary. Nefryt jest zwykle zielony, natomiast jadeit jest dostępny w kolorach czerwonym, niebieskim, zielonym i czarnym. Lapis Lazuli jest normalnie niebieski, ale czasami może mieć zielone lub fioletowe odcienie. Niebieski pochodzi z siarki, która jest obecna w kamieniu. Onyks jest w większości czarny. Gruszki pochodzą albo z perłowych ostryg słodkowodnych, albo są hodowane. Prawie 95% dostępnych gruszek to gruszki hodowlane.

Kobiety powinny również znać się na konserwacji ekskluzywnej biżuterii, aby uniknąć jej zabrudzenia. Ogólnie rzecz biorąc, oleje z naszej skóry i innych produktów kosmetycznych, takich jak balsamy, które są stosowane na skórę, mogą matowieć ekskluzywną biżuterię. Jednak do czyszczenia większości ekskluzywnej biżuterii można użyć ciepłej wody zawierającej odrobinę płynu do mycia naczyń. Moczenie przez dłuższy czas w gorącym roztworze mydła jest również dobrą praktyką przed czyszczeniem ręcznym lub przy użyciu cienkiej szczotki. Wreszcie, ekskluzywna biżuteria powinna być płukana w zimnej wodzie i suszona miękką ściereczką. Jednak perła i koral nie powinny być namaczane. Biżuteria różnych typów powinna być przechowywana w oddzielnych pudełkach zaprojektowanych specjalnie dla każdego przedmiotu