Torebki damskie są jedną z potrzeb życiowych kobiet od początku historii. Ważne było, aby mieć pod ręką przedmioty, których się często używało, a przedmioty znalezione w torebce mieściły się w przedziale od ozdobnych nożyczek do szycia (XVII wiek) do dzisiejszych obowiązkowych telefonów komórkowych i kart kredytowych.

 

Dlaczego kobiety noszą przy sobie swoje rzeczy w torebce, a mężczyźni po prostu mają swoje portfele?

 

Uważam, że potrzeba noszenia przy sobie czegoś do przechowywania towarów jest podstawową potrzebą zakorzenioną w biologii kobiet. Kto jest głównym opiekunem rodziny od prehistorii do współczesności? Tak, wiem, że tradycyjne role stopniowo ewoluują, ale jaka osoba w „tradycyjnej” rodzinie jest najbardziej odpowiedzialna za opiekę nad wszystkimi? W większości przypadków jest to kobieta, która organizuje ludzi i upewnia się, że każdy ma to, czego potrzebuje.

Biologicznie rzecz biorąc, samica naszego gatunku opiekuje się swoim potomstwem i dba o to, by wszystkie potrzeby zostały zaspokojone po opuszczeniu domu. Uważam, że przekształciło się to w kobiety niosące wszystko, czego potrzebują i czego wszyscy inni mogliby chcieć w swojej torebce. Dla przykładu – kiedy wychodzisz z przyjacielem mężczyzną, prosisz go o chusteczki, długopis czy papier? Nie – pytasz o inną kobietę. Kobieta ma większe szanse na to, że będzie miała jakieś podstawowe potrzeby niż samiec. Czy ja mówię, że istnieje podstawowy gen „posiadania torebek damskich”? Nie – mówię o tym, że z biologicznego punktu widzenia kobiety są opiekunami świata i zawsze pełniły tę rolę od początku istnienia Homo sapiens. Naszym przeznaczeniem (zarówno fizycznym, jak i psychologicznym) jest dbanie o to, by świat był w porządku. Nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z całą planetą, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zorganizować własną, szczególną sferę! Nasze „opiekuńcze” instynkty są dostosowane do innych i jeśli walczymy z tym przeznaczeniem, to wokół nas pojawia się uczucie, że coś jest „nie w porządku”. Więc ciesz się, że nosisz swoją torebkę i wiesz, że sprawiasz, że globalna społeczność staje się lepszym miejscem dla wszystkich!

 

Przykłady eleganckich i luksusowych torebek damskich od Luxury Products