Sklepy oferujące wyposażenie wnętrz wprost pękają w szwach od nadmiaru prostych, minimalistycznych i przez to nudnych mebli. Alternatywą dla osób poszukujących wyjątkowych szaf, komód i stołów mogą być antykwariaty i pchle targi.

Dlaczego warto wybierać antyczne meble?

Pochodzące z minionych epok meble cieszą oko wyjątkowymi formami i misternymi zdobieniami. Na ogół są one również bardzo wysokiej jakości, ponieważ nie pochodziły z masowej produkcji. Do ich wyrobu używano najlepszego drewna, a za ich nieskazitelny wygląd odpowiadali najzdolniejsi stolarze. Dlatego też do dzisiaj stoły, komody i szafy antyczne takie jak https://www.luxuryproducts.pl/szafy-antyki.html zachwycają swoim wyglądem. Oczywiście meble muszą być odpowiednio odrestaurowane. Poszukując szaf antycznych w bardzo dobrym stanie warto odwiedzić antykwariaty zlokalizowane w większych miastach. Warto również regularnie przeglądać aukcje internetowe. Po zakupie wymarzonego mebla bezwzględnie należy odpowiednio o niego dbać. Dobrze zakonserwowany mebel posłuży także przyszłym pokoleniom.

Jak wyeksponować antyki w pomieszczeniu?

Urządzając mieszkanie lub dom antykami, a w szczególności szafami antycznymi należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Pierwszą z nich jest odpowiednie oświetlenie. Kierując źródło światła na mebel można w subtelny sposób wyeksponować jego piękno. Drugą zasadą jest stworzenie przytulnej i ciepłej atmosfery w pomieszczeniu. Antyczne szafy, komody i stoliki najlepiej prezentują się w otoczeniu kwiatów, grubych dywanów i delikatnych, porcelanowych dekoracji. Aby otrzymać efekty wyrafinowanego wnętrza należy zadbać o harmonię i spójność wszystkich elementów jego wyposażenia.