Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów perfum, które można nazwać mianem ekskluzywnych czy luksusowych. Już na pierwszy rzut oka widać, że są to produkty z wyższej półki o cenie zdecydowanie przekraczającej średnią. Piękne buteleczki zawierające te najbardziej pożądane zapachy od razu rzucają się w oczy przy przeglądaniu regału w sklepie lub scrollowaniu stron w sklepach internetowych. Co sprawia, że te najdroższe zapachy są tak przyciągające (oprócz pięknych opakowań)? Z czego tworzone są ekskluzywne perfumy?

Piękne zapachy mają swoją cenę

Marek drogich perfum jest wiele i wystarczy spojrzeć na cenę, by określić, że są to zapachy z wyższej półki. Warto skupić się na tym, z czego są one tworzone.

Na rynku proponowane są perfumy tworzone m.in. z kwiatów, owoców leśnych czy piżma. Białe kwiaty nadają niewyobrażalne efekty zapachowe, wręcz unoszą. Można powiedzieć, że zapach jest subtelny i intensywny jednocześnie.

Spotkać można także zapachy waniliowe, budowane na bazie drewna sandałowego. Wykorzystywane kwiaty to jaśmin, frezje i tuberozy, które sprawiają, że zapach będzie całkowicie kobiecy.

Perfumy tworzone są także z pomarańczy i imbiru, które dodają zapachowi perfekcji. Składniki te rodzą trwałe i utrzymujące się zapachy o intensywnej woni.

Mieszanka wielu składników rodzi ekskluzywne rodzaje perfum. Te najbardziej pożądane zapewniają fale zapachów o różnej intensywności. Delikatna róża zastępowana mandarynkowym smakiem, a następnie przeobrażana w kwiatową łąkową woń. To nie koniec, ponieważ po kwiatowym uniesieniu można poczuć wyjątkową wanilię, łączącą się z mgiełką kadzidła.

Powyższe zapachy dotyczą zwłaszcza kobiecego wdzięku, ale co z mężczyznami? W przypadku płci męskiej do produkcji używanych jest równie wiele składników. Cedr, cytrusy i lawenda stworzą klasyczne zapachy pełne drzewnej świeżości i oryginalnym uniesieniu.

Zapachów dostępnych na rynku jest bardzo wiele. Im bardziej skomplikowane związki, tym bardziej wpływają one na cenę. Warto jednak wiedzieć, że te same perfumy niekoniecznie muszą podobać się wszystkim. Niektórzy poszukują delikatnego zapachu kwiatu, a inni doceniają intensywny zapach imbiru.