Koszt 30 mln dolarów za krzesło? Mebel, o którym mowa pochodził z kolekcji Yves Saint Laurenta, właściciela kultowego domu mody, a został zaprojektowany przez Eileen Gray (w latach 1917-1919). Jednak luksusowe meble to nie tylko domena domów aukcyjnych.

Kwoty od których zaczyna się luksus

Co można znaleźć w ofercie współczesnych producentów? Luksusowe krzesła do salonu, patynowane z litego drewna o bogatych, ręcznie wykonanych zdobieniach – znakomita propozycja dla miłośników wystroju wnętrz gustujących w dawnej, skupionej na detalu estetyce.
Sympatycy współczesnych trendów mogą zwrócić się ku włoskiej wrażliwości. Myśląc o ekologii, należy wspomnieć, że niejednokrotnie drzewa jodłowe przeznaczane do produkcji mebli zastępowane są nowym drzewostanem. Można również spotkać się z użyciem dębu i buku. Także metal i skórzane elementy są ciekawym rozwiązaniem. Często spotykane ręczne wykończenia dodają szlachetności nowoczesnemu minimalizmowi. Możliwości jest jednak dużo więcej. Proporcjonalnie do budżetu – są nieograniczone.
Cena pojedynczej sztuki waha się od blisko tysiąca do kilku tysięcy złotych, przy czym zestaw najdroższych krzeseł wraz ze stołem może przekroczyć nawet 100 tysięcy złotych.

Wartość wyobraźni nieznającej granic.

Przedmioty stworzone z myślą o entuzjastach unikatowych propozycji obejmują również przedmioty codziennego użytku. Krzesła do salonu mogą wydawać się rzeczą prozaiczną, jednak w rękach projektantów potrafią stać się prawdziwymi dziełami sztuki. Piękno to brak limitu.