Luksusowe komody do salonu stają się coraz bardziej popularne wśród architektów, dekoratorów i indywidualnych klientów. Dzięki swojej uniwersalności pasują do każdego stylu aranżacji wnętrz. Modne komody wyróżnia minimalizm – zastępują większe gabarytowo szafy. Nie oznacza to jednak, że nie są funkcjonalne – za walorami estetycznymi idzie również użyteczność – duża ilość pojemnych szafek i szuflad dobrze sprawdzi się do przechowywania ubrań i różnego rodzaju przedmiotów.

Na co zwrócić uwagę przy doborze komody do salonu?

Pierwszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę podczas wybierania luksusowej komody do salonu, jest dostosowanie jej do rozmiarów pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Trzeba pamiętać, że komoda ma dopełnić wnętrze, a nie zająć całą jego powierzchnię.

Równie ważna jest jakość wykonania komody – naturalne drewno z interesującymi detalami to coś, na co najczęściej stawiają klienci.

Warto przemyśleć, jakie ma być jej docelowe przeznaczenie. Czy komoda ma pełnić jedynie funkcję reprezentacyjną, czy ma być funkcjonalna, a może oczekujemy od niej i tego i tego? Jeśli chodzi o salony – komoda ma przede wszystkim podkreślać charakter pomieszczenia. Komody z przeszklonymi, podświetlanymi szybami czy ozdabianymi blatami zachwycą wszystkich!

Luksusowe komody do salonu a obecne trendy

Wybierając luksusową komodę do salonu, warto zwrócić uwagę na panujące obecnie trendy, ale nie uzależniać od nich swojego wyboru. Ważne jest również wypracowanie indywidualnego, unikalnego stylu. Solidne wykonanie i ponadczasowy design tchną powiew świeżości i nowoczesności do każdego salonu!