Każdy, kto urządza mieszkanie wedle własnego gustu, najpierw podejmuje decyzję dotyczącą stylu aranżacji. Następnie dokonuje wyboru kolorystyki pomieszczeń. Kolejny etap to dobór mebli. Dopiero na końcu następuje podkreślanie charakteru wnętrza odpowiednimi dodatkami i akcesoriami. Jednym z elementów zdobniczych jest klepsydra – zegar piaskowy, który kiedyś służył wyłącznie do odmierzania czasu. Kto by pomyślał, że z upływem lat stanie się atrakcyjnym gadżetem zdobniczymi?

Jak wygląda klepsydra?

Klepsydra to piaskowy zegar, składający się z dwóch szklanych baniek umieszczonych nad sobą i połączonych cienką rurką. Określona ilość piasku przesypująca się z jednego naczynia do drugiego równoważna jest z konkretną ilością czasu. Gdy cała zawartość górnej bańki napełni pojemnik pod spodem, klepsydrę można odwrócić i na nowo odmierzać minuty.

Klepsydry w różnym wydaniu

Klepsydry uchodzące za udoskonalone zegary wodne, z czasem stały się atrakcyjnymi elementami wystroju mieszkań i domów. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Wnętrze klepsydr nie musi być wypełnione piaskiem. W sklepach spotkać się można z modelami, w których piasek został zastąpiony… olejem, proszkiem ferrytowym czy płynnym żelem.

Mogą służyć jako ozdoby stawiane na półkach, biurku lub stoliku nocnym. Co więcej, oprócz funkcji dekoracyjnej, stać się mogą narzędziem relaksacyjnym, gadżetem naukowym albo nagrodą. Fantazyjne kształty oraz wyżłobienia na szkle sprawiają, że klepsydry takie jak https://www.luxuryproducts.pl/klepsydry.html traktowane są także jako trofea.