Salon to taka część domu, w której się wypoczywa oraz często przyjmuje gości. Pomieszczenie powinno być nie tylko funkcjonalne, ale urządzone wedle własnego gustu tak, aby wprawiało lokatorów w dobry nastrój. Dużą rolę odgrywają w tym kolory na ścianach, meble i dodatki. Jeśli chodzi o elementy wypoczynkowe, jaki fotel wybrać do salonu?

Czym kierować się przy kupnie fotela do salonu?

Pierwsze podstawowe pytanie brzmi: „W jakim stylu chce się zaaranżować duży pokój?” Meble i dodatki powinny do niego pasować. Przykładowo, jeśli w czyjejś głowie powstał pomysł, aby urządzić salon w stylu minimalistycznym, fotel uszak raczej nie będzie się tu dobrze prezentował. Przemierzając alejki w sklepie meblarskim, warto też uwzględnić, czy w domu mieszkają zwierzęta. Dzisiejsze komplety wypoczynkowe są wykonywane z bardziej odpornych na zniszczenia tkanin.

Wygoda na pierwszym miejscu

Jeśli ktoś chce pozwolić sobie na luksusowy fotel do salonu, wcale nie jest to równoznaczne z brakiem wygody. Nawet ekstrawaganckie siedziska mogą być dobrze wyprofilowane. Dla osób cierpiących na dolegliwości bólowe kręgosłupa zaleca się raczej te z wysokim oparciem. Zaleca się więc wypróbowanie mebli wypoczynkowych przed ich ostatecznym zakupem.

Luksusowe fotele do salonu – obecne trendy

Oczywiście marząc o idealnym siedzisku w swoim mieszkaniu, można (choć wcale nie trzeba) kierować się aktualnymi trendami. Na topie są obrotowe fotele w stylu lat 70, które wspaniale wpasowują się w nowoczesne wnętrza. Projektanci rekomendują także ukłon w stronę retro. Luksusowe fotele do salonu obite aksamitem, z drewnianymi nóżkami dodają szyku i elegancji całemu wystrojowi pomieszczenia.