Światło ma ogromne znaczenie w aranżacji domu. Koniecznie trzeba pamiętać, że lampy to dekoracja, która jest ozdobą zarówno w dzień, jaki po zmroku. Jak wybrać ekskluzywne lampy, które będą niebanalną dekoracją?

Lampa w roli głównej

Wybierając ekskluzywne lampy do salonu, można z nich zrobić najważniejszą dekorację, która będzie narzucała styl w całym wnętrzu.

Warto wykorzystać nie tylko oświetlenie górne, ale również lampy stołowe oraz podłogowe. W nowoczesnych wnętrzach bardzo interesująco będą wyglądały lampy o transparentnych kloszach, które dają delikatne, rozproszone światło.

Chcąc uzyskać nastrojowe oświetlenie warto wybrać lampy, których klosze nie przepuszczają światła.

Jak ustawić lampy?

Wybierając oświetlenie do salonu warto skoncentrować się na kilku punktach świetlnych. Trzeba pamiętać, że im więcej jest źródeł światła, tym ciekawiej wygląda pokój dzienny.

Lampy podłogowe można ustawić w rogu pokoju, za sofą czy fotelem wypoczynkowym. Lampy stołowe mogą znaleźć się na stole w jadalni, komodzie czy stoliku obok sofy. Bardzo interesująco wygląda również lampa stołowa ustawiona na parapecie okiennym. Jest to dekoracja, która zdobi pokój dzienny nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz.

Wybierając ekskluzywne lampy stołowe nie trzeba ustawiać ich wyłącznie symetrycznie po obu stronach komody. Można zdecydować się na ustawienie dwóch lamp z jednej strony. Trzeba jedynie pamiętać, by jedna lampa była wyższa. Dzięki temu uzyskamy ciekawy efekt.

Wybierając dużą, charakterystyczna lampę można ustawić ją samodzielnie. Będzie główną dekoracją salonu.