Stylowe wnętrza nie muszą być takie same. Wszystko zależy od gustu urządzającego. Jedni lubią elegancję prostych form, jaką zapewnia nowoczesny styl minimalistyczny, inni wolą otoczyć się meblami i przedmiotami z przeszłości. Miłośnicy antyków argumentują, że elementy urządzenia o długiej historii posiadają niezastąpiony charakter i duszę.

Zakup stylowych rzeczy z przeszłości nie jest jednak prostym przedsięwzięciem. W jego trakcie napotkasz wiele pułapek. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, jak je ominąć!

„To prawdziwa konsola antyk”. Jak zweryfikować, czy to prawda?

Samodzielne sprawdzenie autentyczności antyków nie musi być tak trudne, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. To prawda, że w wypadku budowy większej kolekcji niezbędna będzie lektura fachowych książek; jeśli jednak chcesz tylko okazjonalnie zakupić antykwaryczny mebel, to sprawa robi się znacznie prostsza. W takim wypadku możesz po prostu kierować się własnym gustem, stosując tylko minimalne środki ostrożności.

Kup antyki bezpiecznie – procedury

Doradzamy:
1. Kupuj meble tylko od zaufanych sprzedawców;
2. Kupując przez Internet, sprawdź renomę sklepu na specjalistycznych forach i blogach;
3. Poproś sprzedawcę, by każdorazowo przedstawił Ci historię mebla i potwierdzające ją dokumenty;
4. Prawdziwe antyki rzadko są w idealnym stanie. Lepiej jest kupić wymagający drobnych poprawek prawdziwy mebel z dawnej epoki, niż lśniącą świeżym lakierem podróbkę!

Jeśli będziesz ściśle przestrzegać sugerowanych przez nas procedur, gwarantujemy, że żaden sprzedawca nie wciśnie Ci kiepskiej podróbki, zamiast prawdziwej konsoli antyk!