Mój ojciec kończy 60 lat za kilka miesięcy. Nie przyjmuje tego zbyt dobrze i zaczyna zauważać coraz więcej siwych włosów wystających z jego głowy. Jego ciało też ma odczuwa co raz więcej bólu. Właściwie w tym roku obawia się swoich urodzin, nie żebym go za to winił. Nasza rodzina postanowiła urządzić mu urodziny z niespodzianką i zrobić z tego wielką uroczystość. Urządzamy je i organizujemy w hotelowej sali konferencyjnej. Co dziwne, nie kosztuje nas to zbyt wiele. Nieźle się wysiliłem, próbując wymyślić jakieś pomysły na prezenty na 60 urodziny, które nie będą dla niego obraźliwe. Mam nadzieję, że goście nie zamienią tego w jakiś wieczór prezentów, który sprawi, że będzie czuł się jeszcze bardziej przygnębiony niż teraz.

Nie znalazłem zbyt wiele na temat gier i pomysłów na 60. urodzinowe przyjęcie. Nie chcę, żeby to było nudne, ale naprawdę – co można zrobić na imprezie, kiedy większość gości jest starsza i sklasyfikowana jako nudna i duszna? Nie chcę, żeby ludzie przynosili mu prezenty na 60. urodziny, które są oparte na wieku. Oczywiście, impreza nie powinna polegać na przynoszeniu mu prezentów. To powinno być świętowanie kamienia milowego, który osiągnął. Przynoszenie mu prezentów z okazji 60. urodzin, które mają charakter zbyt poważny, nie polega na świętowaniu, lecz na dokuczaniu i przypominaniu mu o wszystkich siwiznach, które zauważa.

Znalazłem kilka naprawdę wspaniałych 60. urodzinowych prezentów, które może będę chciał mu dać. Znalazłam naprawdę ładny koszyk z prezentami, w którym znajdują się przedmioty z roku jego urodzin. Ma on płytę CD z piosenkami, które były popularne w tym roku, stronę z nagłówkami gazet, monety z tym rokiem i kilka innych przedmiotów. Będzie on kosztował prawie 1000 złotych, ale myślę, że w porównaniu z niektórymi innymi prezentami z okazji 60. urodzin, które znalazłem, będzie to świetny wybór i coś, co on doceni. Rozważyłam również stworzenie dla niego ładnego albumu fotograficznego. Wiem, że nie ma wielu swoich zdjęć z dzieciństwa w jednym miejscu. Są one porozrzucane po całym domu, przechowywane w jakichś starych pudłach, u jego matki itp. Moja przyjaciółka wykonuje wspaniałą robotę jako grafik, więc pomyślałam o tym, żeby poprosić ją o pomoc w udekorowaniu okładki albumu i być może niektórych zdjęć w środku. Myślę, że mógłby to być niezwykle wymowny prezent na 60. urodziny.

Przypuszczam, że będę musiała po prostu skrzyżować palce i mieć nadzieję, że ludzie zdecydują się przynieść jakieś gustowne prezenty z okazji 60. urodzin i że impreza jest ogromnym sukcesem. Miejmy nadzieję, że jest to dla niego początek nowego kamienia milowego i podróży. A jeżeli wy nadal nie macie pomysłu na urodziny w tym wieku, to polecam wam tę stronę, na której znajdziecie wspaniałe i ekskluzywne prezenty na 60 urodziny.