Piękna, doskonale wykończona kuchnia wymaga nie tylko precyzyjnie wybranych dodatków, ale i odpowiedniego wyposażenia. Dziś w kuchniach najczęściej stawia się na płyty indukcyjne, które nie tylko wyglądają wyjątkowo estetycznie, ale, co ważne, bardzo wygodnie się na nich gotuje. Wymagają jednak odpowiednich garnków i patelni. Oto garść podpowiedzi, jak wybrać ekskluzywne garnki indukcyjne doskonałej jakości.

Czy różnią się garnki indukcyjne od tych tradycyjnych?

Płyty indukcyjne same w sobie nie grzeją, właśnie dlatego by z nich korzystać trzeba stosować odpowiednie garnki. Większość garnków indukcyjnych sprawdzi się także na innych płytach grzewczych, jednak nie w każdym garnku zagotuje się przysłowiową wodę na płycie indukcyjnej.

Płyty indukcyjne cieszą się szczególnymi względami wśród młodych mam, same w sobie się nie nagrzewają, a gotują potrawy, wykorzystując zmienność pola elektromagnetycznego. Garnki na płytę muszą być zrobione w taki sposób, by zjawisko indukcji mogło w nich zaistnieć.

Jakie garnki na indukcję najlepiej wybrać?

Kupując garnki na płytę indukcyjną, trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na specjalne oznaczenia, lub opisy, które świadczą o tym, że dany garnek nadaje się do gotowania w ten sposób. Warto stawiać na bardziej ekskluzywne garnki indukcyjne, które dodatkowo pięknie wyglądają i mogą stanowić dodatkową ozdobę kuchni.

Ekskluzywne garnki indukcyjne to też wygoda użytkowania, zwykle można je myć w zmywarce, a ich wnętrze pokryte jest jedną z wielu powłok nieprzywierających. Dzięki temu bardzo łatwo je umyć i bardzo trudno coś w nich przypalić.