Mnóstwo osób nie wyobraża sobie swoich wnętrz bez antyków. Meble, dekoracje, rzeczy codziennego użytku pochodzące z XIX wieku cieszą się obecnie największą popularnością wśród klientów. W co obowiązkowo warto zainwestować, by mieć pewność, że idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu? Podpowiedź poniżej.

Ekskluzywne antyki w domu, w biurze, w restauracji i w hotelu

Ekskluzywne antyki można spotkać nie tylko w domach, ale i również w miejscach publicznych. Fani stylu retro doskonale się czują, gdy w ich wnętrzu znajduje się przynajmniej kilka elementów z dawnych lat. Co cieszy się olbrzymią popularnością? Przede wszystkim ekskluzywne antyczne meble, które nie tylko ozdabiają pomieszczenie, ale również spełniają funkcję praktyczną. Kredens, komoda, regał, witryna, stolik – to wszystko, gdy jest wykonane z solidnego, mocnego i przepięknego drewna wygląda wyjątkowo zarówno w przestronnym salonie, jak i w stylowej kancelarii lub klimatycznej kawiarni. Właściciele hoteli, którzy są pasjonatami tego stylu doskonale wiedzą, iż piękny zestaw wypoczynkowy, czy elegancka konsola z lustrem to najlepsza dekoracja do każdego pomieszczenia, w którym będą przebywać goście hotelowi.

Gdzie kupić tego typu rzeczy?

Warto odwiedzać tylko sprawdzone sklepy, w których znajdują się dobre jakościowo antyki. Mimo iż na wielu aukcjach internetowych sprzedawcy oferują często rozmaite rzeźby, wazony, czy też świeczniki, które są opatrzone nazwą „antyk”, to trzeba jednak uważać, gdyż są to rzeczy stworzone na wzór dekoracji z XIX wieku, a ich jakość wykonania jest często bardzo kiepska.