Istnieje prawie tyle różnych typów i stylów zestawów szachowych, ile jest szachistów. Trudno jest zdecydować się na konkretny zestaw, ale stosunkowo łatwo jest zawęzić wybór do konkretnej kategorii. Oto spojrzenie na główne kategorie, które są dostępne wszędzie:

Zestawy szachowe tematyczne

Te typy zestawów szachowych przedstawiają postacie, filmy i wydarzenia. Istnieją tematyczne zestawy szachowe dla większości głównych zespołów sportowych z kawałkami i pionkami, które przypominają pozycje jak rozgrywający i cheerleaderki.

Istnieją całe kategorie komiksowych zestawów szachowych, które są idealne do przyciągania młodych ludzi do gry. Możesz nawet dostać zestawy z czasów wojny domowej lub II wojny światowej, a także rzymski Gladiator, a nawet stare modele z Zachodu.

Zapłacisz wszędzie od 20 do ponad 2000 złotych za zestawy tematyczne w zależności od tematu i materiałów użytych do wykonania zestawu. Niektóre zestawy są wykonane ze srebra, złota i kamieni szlachetnych. Wybierz platynę, jeśli masz dużo pieniędzy.

Zestawy szachów podróżnych

Jeśli jesteś w drodze, to składanie zestawów szachów podróżnych jest dla ciebie. Zazwyczaj są one magnetyczne, aby chronić przed wstrząsami i wstrząsami. Kawałki i pionki mogą być przechowywane wewnątrz deski po złożeniu. Możesz dostać ładny za około 20 dolarów lub bardzo podstawowy za 10 złotych lub mniej. Możesz nawet znaleźć miniaturowe w sklepach internetowych takich jak Luxury Products!

szachy

Zestawy szachowe z drewna

Drewno jest doskonałym materiałem na zestawy szachowe. Kawałki, pionki i deska mogą być wykonane z tańszego dębu, sosny lub orzecha włoskiego, można też wybrać drewno egzotyczne, takie jak teak, heban lub kokobolo.

Zestawy drewniane są imponujące pod względem wyglądu, a ich kawałki są solidne. Ze względu na wagę, nie dokonują one dobrych wyborów, jeśli szukasz przenośnego zestawu, ale są wspaniałymi dodatkami do Twojego domu lub biura. Zestawy drewniane kosztują od 50 zł do 5,000 zł. Niech Twój budżet będzie Twoim przewodnikiem!

Szklane zestawy szachowe

Szkło jest ogólnym terminem używanym do opisywania zestawów szachowych wykonanych z porcelany krystalicznej lub kostnej. Chociaż te rodzaje zestawów zazwyczaj pochodzą z kategorii tematycznych lub kolekcjonerskich, można drobne regularne kawałki i pionki, jak również.

Szklane elementy mają dobry mocny czuć się do nich, ale kawałki porcelany zazwyczaj czuć trochę światła, chyba że mają one ważone podstawy. Chociaż piękne do oglądania, kawałki pęknie, jeśli spadnie i odciski palców mogą stać się problemem w niektórych modelach. Są też zbieraczami kurzu. Wiele osób trzyma zestaw szkieł na „wygląd” i inny typ do rzeczywistej zabawy. Zestawy szklane mieszczą się średnio w przedziale od 300 do 2,000 zł, ale jeśli chcesz, możesz zapłacić o wiele więcej.

Bez względu na materiał, który wybierzesz, istnieje zestaw do gry w szachy, który jest odpowiedni dla Twojego gustu i budżetu. Zamiast kupować zestaw, rozważ zakup deski, kawałków i pionków oddzielnie. W ten sposób, zamiast skończyć z zestawem szachowym, który jest kolejnym takim samym, możesz zaprojektować taki, który jest Twój!